Nyheder
DLF flytter ind i nyt hovedsæde på Kildedal Bakke
DLF åbnede i marts dørene til sit nye domicil i Smørum. Designet ud fra DLF’s kerneværdier forener bygningen moderne arbejdspladser og forskningsfaciliteter på ét og samme sted.

DLF har nu taget sit nye hovedsæde i brug på Kildedal Bakke. Bygningen er designet til at afspejle virksomhedens værdier og skabe optimale rammer for omkring 140 medarbejdere.
Det nye hovedsæde er forankret i landskabet, hvilket skaber forskudte niveauer gennem hele bygningen og et helt unikt udtryk. Naturen spiller en allestedsværende rolle, uanset hvor i huset man befinder sig.
Bygningen indeholder lyse, moderne arbejdspladser og sociale faciliteter, der er i tæt synergi med bygningens forskningsfaciliteter – alt sammen for at skabe en funktionel, inspirerende og fremtidssikret arbejdsplads med naturen som en aktiv medspiller.
Vi ønsker DLF stort tillykke med indflytningen i det nye hjem og sender en stor tak for samarbejdet til DLF og vores samarbejdspartnere Nordland Arkitekter, Raundahl & Moesby A/S og Sweco.
Oplev hele projektet
Nyheder
Se alle



